Maksimaalne kasu maaomanikule

Eestis on ligi 113 tuhat erametsaomanikku. Mõned neist kaaluvad oma metsa müümist, teised selle sissetulekuallikaks muutmist.

Mõned soovivad entusiastlikult oma metsas kõike ise teha, teised kõike teenustena sisse osta. Mõlemal juhul on kasulik teada metsanduse põhitõdesid.

Metsa- ja põllumaa teadlik majandamine tasuvad end ära

Metsa majandamine parandab puude kvaliteeti ja kasvutingimusi ning hästi majandatud metsast saab väärtuslikku puitu. Kui jätta mets puhtalt looduse hoolde, siis muutub mets tihedamaks ehk võsastub, suurenevad kahjurite, seente ning ulukitega seotud riskid ning võib väheneda sellest saadav tulu ja selle koguväärtus.

Õige tegevus õigel ajal

Mets kasvab aeglaselt. Seetõttu ei pea kiirustama kohe-kohe kõike tormates ja läbisegi tegema. Kui aga jätta mets täiesti oma õnne hooleks ega minna vaatamagi, kuidas tal läheb, võib ette tulla üllatusi.

Metsatöid tuleb teha õigel ajal. Noorte istikute juurdumise ja kasvujõu saavutamise huvides tuleb puuhooldustöödele pühenduda järjepidevalt esimesed 2-3 aastat. Harvendusraiet jällegi ei tasu teha liiga vara, kui puud võiks veel kasvada. Hooldustööde ajakava annab üldjuhul ette spetsialisti poolt koostatud metsamajanduskava.

Ostame metsamaad, ka keerukamatel tingimustel

Kui sul pole aega, teadmisi või vahendeid, et oma metsa hooldada, jääb sinu metsa ressurss kasutamata ja väärtus langeb. Siis võiksid kaaluda pigem metsmaa müümist. Teeme hinnapakkumise igale metsale, olenemata selle asukohast, suurusest ja arengujärkudest. Arvestame alati sellega, et igal müüjal on kindlad soovid. Ostame ka metsaga kinnistuid, mis on hüpoteegi all, asuvad looduskaitsealal, kuuluvad kaasomandisse või tulevad koos hoonete või põllumaaga. Kui soovid müüa vaid ühe osa metsamaast, aitame vajaduse korral jagada kinnistu enne müüki mitmeks katastriüksuseks.

Erinevalt paljudest teistest metsa kokkuostjatest turul ei ole me ostu-müügi vahendajad. Ostame maad oma portfelli ning kinnitame, et hoolitseme selle eest hästi.

Teenused

Võta meiega ühendust ja vaatame koos, mida sinu mets või maa vajab.

Majandame Eesti metsi vastutustundlikult ning lisame kasutamata põldudele väärtust

Ettevõttest

${item.title}

Kontakt

Meedia